Bosch: Zahrada pozemských rozkoší

U příležitosti pětistého výročí smrti Hieronyma Bosche uvádíme do kin dokumentární film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Právě datum smrti je totiž jediná informace, kterou můžeme o autorovi jednoho z nejznámějších uměleckých děl světa s určitostí říci. Film představuje nejslavnější malířova díla, která se stala ikonickými po celém světě.

Triptych Zahrady pozemských rozkoší dokáže zaujmout všechny napříč společností. Bosch maloval pro potěšení oka běžného pozorovatele, kterýho nadchne propracovanost jeho obrazů. Pro náročnější pozorovatele však obrazy nepostrádají hloubku a skryté symboly, které nutí k zamyšlení nad povahou lidského vědomý a myšlení.

Existuje ještě mnoho tajemství, kterými jsou obrazy Hieronyma Bosche opředena. I tak jsou jeho obrazy plné nejrůznějších prvků, které můžete s úžasem pozorovat. V malbách nechybí světlé barvy , komplexní akce, komedie, tragédie, tajemství, intriky, napětí, život, smrt a možná dokonce vykoupení. Nyní můžete v kinech obdivovat genialitu obrazů, které pravděpodobně nikdy nebudete schopni plně rozumově pochopit.

 

originální název: Bosch: Garden of Dreams

žánr: dokument

země původu: Itálie

režie: José Luís López Linares

stopáž: 90 min. premiéra: 15. 10. 2016

formát: DCP

distribuce: Pannonia Ent.

Kina, která promítají Bosch: Zahrada pozemských rozkoší:

kino Uherské Hradiště Uherské Hradiště CZ Bosch 16. 3. 2017
Městská knihovna Praha CZ Bosch 11. 4. 2017
kino Metropol Olomouc CZ Bosch 15. 5. 2017
kino Nostalgia Bratislava SK Bosch 29. 4. 2017