FLORENCIE A GALERIE UFFIZI

Novinka od tvůrců Vatikánských muzeí vezme diváky na fascinující cestu do města, které bylo kolébkou italské renesance. Prostřednictvím nejkrásnějších uměleckých děl té doby od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli nabízí pohlcující zážitek ze samotné Florencie. Herec Simon Merrels vás provede celým městem, jeho památkami a uměleckými díly. Za jediný večer v kině stihnete navštívit 10 muzeí a prohlédnout si na 150 světových uměleckých děl.

Je to umělecký nájezd na město, který bere vše, od kaple Brancacci, přes Národní muzeum Bargello, Medicejský palác a klikaté uličky města, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ke Galerii Uffizi a Academia Gallery. Nevynechá ani místa jako Ponte Vecchio nebo Piazza della Signoria. Cesta má devět částí a vezme vás i na předměstí, klidné a přírodní okolí Florencie. Jádrem prohlídky je pokladnice umění, galerie Uffizi a pohled na dech beroucí dílo Leonarda da Vinci “Adoration of the Magi”, které po letech restaurátoských prací uvidí veřejnost naživo až v roce 2016. Dokument Florenci a galerie Uffizi odhalí obraz ve světové premiéře a diváci v kinech budou tedy prvními, kdo ho uvidí. Podíváte se ale i za temnějšími autory, uvidíte třeba monstrózní, děsivá díla s nádechem gotiky od Caravaggia.

Tohle není jen dokument, ale cesta do samotného srdce umění, která vás pohltí a díky 3D obrazu a dokonalému 4K rozlišení poskytne takový zážitek, na který jen tak nezapomente.

originální název: Florence And The Uffizi Gallery in 3D/4K

žánr: dokument

země původu: IT

režie: Luca Viotto

stopáž: 85 min.

premiéra: začátek prosince 2015

formát: DCP, 3D/2D, 4K

jazyk: AJ, české titulky

distribuce: Pannonia Ent.

K dispozici i pro kina na SLOVENSKU.

 

Seznam kin, který průběžně doplňujeme: