John Williams – filmová hudba

Filmy jako Star Wars, Schindlerův seznam, Šumař na střeše nebo Chyť mě, když to dokážeš spojuje hudba Johna Williamse. Velkolepé znělky jako Imperial March se stormtroopery na jevišti,  ale také znělka letních olympijských her v Los Angeles 1984 a mnohem víc. To vše zaznělo na galavečeru  u příležitosti zahájení letošní sezóny ve Walt Disney Music Hall v Los Angeles. Hudbu Mozarta či Tchaikovského by poznal na první poslech málokdo, když ale pustíte komukoli na ulici znělku Jurského parku, bude s velkou pravděpodobností tušit. Je málo skladatelů klasické hudby, které zná celý svět. John Williams mezi ně ale rozhodně patří. Zopakujte si znělku Star Wars v bezchybném šestikanálovém zvuku ještě předtím, než se v kinech začně probouzet síla. Zážitek to bude o to lepší, že sám John Williams koncert zčásti dirigoval.

Program koncertu: 

Olympic Fanfare and Theme

Soundings

Three Pieces from Schindler’s List (Remembrances; Jewish Town — Krakow Ghetto 1941; Theme)

Cadenza and Variations from Fiddler on the Roof (includes excerpts from the original score from the Broadway production written by Jerry Bock)

The Duel from The Adventures of Tintin

Escapades from Catch Me If You Can (Clsoing In; Reflections; Joy Ride)

Throne Room and Finale from Star Wars

Přídavky:

“Dry Your Tears, Afrika” from Amistad (featuring the Los Angeles Children’s Choir and the women of the Los Angeles Master Chorale)

Theme from Jaws

Imperial March (Darth Vader’s Theme) from The Empire Strikes Bac

 

stopáž: 90 min.

formát: DCP

zvuk: 5.1

datum: od 26. listopadu

distribuce: Pannonia Ent.

 

Kina, která mají Johna Williamse – filmovou hudbu v programu:

kino Dukla – Jihlava – 6. 9. 2016