Jonas Kaufmann – Večer s Puccinim

Pět přídavků a čtyřicetiminutový aplaus následoval po vystoupení Jonase Kaufmanna v operním domě La Scala v polovině loňského června. Vyprodaný koncert se stal jednou z nejsledovanějších událostí sezóny a tento neopakovatelný zážitek si teď mohou dopřát diváci ve svých kinech po celém světě. Těšit se můžete na árie a scény z oper Turandot, Tosca, Manon Lescaut, La Fanciulla del West a dalších.

Světově proslulý pěvec představil nadšenému obecenstvu nejznámější melodie klasické hudby z Pucciniho oper, které oslovují zkušené operní diváky, ale dokážou přitáhnout i nové posluchače. Jednou z takových skladeb je árie z opery Turandot „Nessun dorma”, která má speciální místo i v srdci samotného Jonase Kaufmanna. „Miluji tuhle árii. Bylo mi jednadvacet, když se konal legendární koncert Tři tenoři a ještě dlouho potom jsem měl z Nessun dorma respekt. Dodnes se mi zrychlí tep kdykoli ji slyším nebo zpívám,” svěřil se umělec.

Kaufmannův hlas je oslavován pro neuvěřitelnou sílu, bezchybnou techniku a všestrannost. Pucciniho role zpíval známý tenor mnohokrát napříč celou svou kariérou a vždy za obrovského obdivu kritiků i publika. Ale není to jen hlas, který dělá operního pěvce hvězdou Kaufmannova formátu. Jonas Kaufmann má dar se do každé své role skutečně vcítit. A výsledek? Jedny z nejúchvatnějších a nejintenzivnějších operních vystoupení, jaké jste kdy viděli. Přesně takové teď můžete zažít přímo ve svém kině na večeru s Jonasem Kaufmannem a jeho milovaným Puccinim.

Jonas Kaufmann, tenor

Jochen Rieder, dirigent

Filarmonica della Scala

 

originální název: Jonas Kaufmann – An Evening With Puccini

rok: 2016

země původu: Itálie

stopáž: 130 min.

formát: DCP, originální úprava

zvuk/obraz: 5.1/2K, 2D

premiéra: 8. března 2016

distribuce: Pannonia Entertainment

přístupnost: neomezená

 

Kina, která mají koncert Jonas Kaufmann – Večer s Puccinim v programu:

kino Ex – Karviná – 21. 3. 2017

kino 99Kolín – 30. 10. 2016

Měšťanská beseda – Plzeň – 16. 10. 2016

Městská knihovna – Praha – 20. 10. 2016