Monty Python a Svatý Grál

“A co se stane teď?” “Lancelot, Galahad a já počkáme, až padne soumrak, pak vyskočíme z  králíka a Francouze překvapíme.” Nebo spíš diváky. Monty Python a Svatý Grál letos slaví 40 let od svého natočení a fanoušci mohou nezpochybnitelného génia tohohle anarchosyndikalistického uskupení oslavit přímo v kinech.

Jde o velmi neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde najít Svatý Grál. Na své cestě se střetává s bizardními překážkami. Bez znalosti vzdušné rychlosti nenaložené vlaštovky nemá šanci.

Fanoušci chtějí oslavit génia Monty Pythonů v kinech. Svatý Grál je přesně tím filmem, který vybízí k pořádání eventů, událostí a speciálních projekcí. A od toho tu jsme my, abychom vám pomohli naplnit kina diváky v kostýmech a doprovodným programem.

orig. název: Monty Python and the Holy Grail

žánr: dobrodružný/komedie

země původu: VB, 1975

stopáž: 91 min., české titulky

premiéra: 26. listopadu 2015

práva do: 17. prosince 2015

formát: DCP

distribuce: Pannonia Ent.

propagační materiály najdete nyní nebo v nejbližší době na našem FTP

režie: Terry Jones, Terry Gilliam

hrají: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin, Carol Cleveland, Julian Doyle, Connie Booth, Neil Innes, Sandy Johnson, Rita Davies

FACEBOOK.COM/MONTYPYTHONASVATYGRALVKINECH