NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI

V kultovním sci-fi filmu Návrat do budoucnosti se hlavní hrdina Marty ocitne díky vynálezu svého kamaráda, šíleného doktora Emmetta Browna v minulosti. Stroj času je zabudovaný v legendárním autě Delorean, který ho přenese do roku 1955, kdy se jeho rodiče teprve coby středoškoláci seznamovali. Martymu se náhodou povede narušit časové kontinuum a pak musí svou chybu napravit, aby se vůbec v budoucnosti narodil.

originální název: Back to the Future

režie: Robert Zemeckis

hrají: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas f. Wilson

žánr: dobrodružný/sci-fi

země původu: USA, 1985

stopáž: 116 min., české titulky

premiéra: 21. října 2015

formát: DCP

distribuce: Pannonia Ent.

propagační materiály najdete nyní nebo v nejbližší době na našem FTP

Podrobnosti k filmu Návrat do budoucnosti II najdete zde.


 

Navázali jsme spolupráci s Parkinson-Help o. s.:

Návrat do budoucnosti pomůže v boji s Parkinsonovou nemocí

Do kin míří první dva díly kultovní sci-fi série Návrat do budoucnosti a kromě mnoha kostýmovaných projekcí a speciálních událostí v kinech se podařilo spojit příjemné s užitečným a diváci budou mít možnost podpořit dobrou věc. Distribuční společnost Pannonia Entertainment, která přináší Návrat do budoucnosti do kin, navázala spolupráci s organizací Parkinson-Help, která se zabývá podporou boje s Parkinsonovou nemocí a chystá se benefice v pražském kině Bio Oko a spolupráce s kiny po celé republice.

“Představitel hlavní role v Návratu do budoucnosti, Michael J. Fox, je sám tváří boje s Parkinsonovou nemocí v zahraničí, takže nás napadlo toho využít a navázat spolupráci s českou organizací,” vysvětluje za společnost Pannonia Entertainment Adam Švancar. Je tu navíc ještě jedna zajímavá spojitost mezi filmem a současností. Herec byl diagnostikován ve svých 30 letech a letos je to přesně 30 let od natočení prvního dílu Návratu do budoucnosti.

Návrat do budoucnosti, návrat do 21. října

Remasterovaná verze prvních dvou dílu Návratu do budoucnosti bude mít v kinech premiéru 21. října. “Je to datum, do kterého se přímo ve filmu cestuje,” vysvětluje Švancar. V kině Bio Oko v Praze se ten den budou promítat oba filmy a chystá se i speciální výzdoba a kostými. Organizace Parkinson-Help pak ve spolupráci s Bio Oko plánuje doprovodný program, při kterém se diváci nejen pobaví, ale i dozví něco o nemoci a problémech s ní spojených.

Do akce se mohou zapojit kina po celé České republice, budou své diváky informovat, navážou spolupráci s regionálními organizacemi Parkinson-Help a upozorní i na možnost přispět symbolickou částkou pomocí DMS. Akce bude probíhat celý měsíc, takže kdo nestihne magické datum 21. října, bude mít možnost se zapojit ještě v listopadu.

 

Hrdými partnery filmů Návrat do budoucnosti I a II jsou:

Screenshot 2015-09-02 08.46.19


flyboards logo(pruhledna)

 


kino_biooko_69_BIO_OKO_logo_web