O Davidu Bowiem se dozvíte v kinech vše

Dokument „David Bowie je…” zavede diváky v kinech na fascinující cestu napříč výstavou mapující život a uměleckou kariéru Davida Bowieho. Film natočený na závěrečném galavečeru velké výstavy v Londýně komentují vzácní hosté jako legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely Pulp Jarvis Cocker. Režie se ujal držitel ceny BAFTA a režisér zahajovacího ceremoniálu londýnských olympijských her Hamish Hamilton. V českých kinech bude k vidění už v lednu.

Výstava nazvaná „David Bowie je…” byla nejúspěšnější instalací v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Její kurátoři získali unikátní přístup do David Bowie Archive a díky tomu i možnost připravit první mezinárodní retrospektivní výstavu o umělcově kariéře. Bowie byl jedním z nejodvážnějších a nejvlivnějších performerů moderní doby a výstava nabízí ke zhlédnutí na 300 jeho objektů včetně ručně psaných básní, originálních kostýmů, fotografií, přebalů alb a dalších vzácných materiálů z posledních pěti dekád.

Výstava odhaluje vývoj Bowieho kreativity

Hamish Hamilton točil dokument na závěrečném gala večeru a uvedení v kinech umožňuje prozkoumat retrospektivní pohled na Bowieho kariéru divákům v kinech po celém světě. Publikum se od těch nejpovolanějších dozví příběhy některých klíčových objektů dokumentujících Bowieho uměleckou kariéru. Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marsh pak nabídnou odborný pohled jak na nejznámější hudební videa a originální kostýmy, tak i na osobnější předměty, jakými jsou ručně psané básně či deníkové záznamy, odhalující kreativitu a vývoj Bowieho nápadů.

Bowieho práce ovlivnila a byla ovlivněna širším hnutím v umění, designu i divadle a výstava se soustředí na jeho tvůrčí proces, změny stylů a spolupráci s nejrůznějšími lidmi na poli módy, hudby, grafiky, divadla a filmu.

Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey March říkají: „Zpráva o smrti Davida Bowieho nás hluboce zasáhla. Jeho obrovský vliv na kulturní život je nevídaný a náš film odhaluje detailní informace o klíčových objektech z David Bowie Archive okomentované speciálními hosty a je doplněn o fantastický soundtrack.”

Kontakt:

Adéla Beranová
+420 722 932 981

marketing.cz@pannonia-entertainment.com

https://www.facebook.com/David-Bowie-v-kinech