Původního Kmotra v kinech nelze odmítnout

Kmotr je další ze série kultovních filmů, které si mohou letos fanoušci v remasterované kvalitě užívat v českých kinech. Kmotr je naprostou legendou, která dalece překračuje svůj žánr. Je jedním z nejlepších filmů patřících zároveň mezi divácky nejoblíbenější snímky vůbec. A přesně tohle původní mistrovské dílo bude na velkých plátnech k vidění od 3. března do 7. dubna. 

Kmotra natočil slavný režisér Francis Ford Coppola podle stejnojmenné knihy Maria Puza. Už proto, že se sám spisovatel podílel na scénáři, jde o podívanou vskutku fenomenální. Kmotr je přelomové dílo své doby nejen umělecky, ale i komerčně, protože si ho zamilovali akademici i filmoví fanoušci a většina z nich se navíc shoduje, že jde o  skvělou adaptaci knižního bestselleru, což se nestává příliš často.

Kmotr je příběhem newyorské mafiánské rodiny Corleonů, v jejímž čele stojí vážený don Vito. Režisérovi se ve filmu povedlo přesně popsat prostředí organizovaného zločinu v Americe po druhé světové válce na příkladu hierarchicky organizované italské mafie začleněné do tehdejší společnosti. Divák sleduje boj o moc, rodinné pnutí a předávání pomyslného žezla synovi.

Snímek získal tři Oscary – za nejlepší film, scénář podle předlohy a nejlepší mužský herecký výkon a teď se vrací pro nadšené fanoušky opět na velká plátna českých kin, kam po právu patří.

K vidění bude ve více než čtyřiceti kinech po celé České republice, jejich přehled včetně data projekce najdete na stránkách distributora www.pannonia-entertainment.cz.

Síť multikin Premiere Cinemas otevírá premiérou digitální verze slavného Kmotra ve středu 9. března v 19 hodin nový cyklus Premiere Extra. “Diváci mají poprvé možnost zhlédnout toto legendární dílo ve vysoké kvalitě na velkých plátnech nejmodernějších českých kin, v Praze, Teplicích a Olomouci.” říká David Horáček, majitel sítě Premiere Cinemas.

“V Premiere Extra čekají diváky také další lahůdky. Kultovní trháky, které letos ve vysoké digitální kvalitě přinese distributor Panonnia Entertainment (Indiana Jones, Total Recall, Terminátor, Rocky…..), dále očekávané novinky letošního roku, navíc nové i starší koncerty v revolučním prostorovém zvuku Dolby Atmos, které můžete najít pouze v naší síti kin”. “Momentálně máme za sebou vyprodanou projekci koncertu Queen – Night in Bohemia a čeká nás záznam koncertu Imagine Dragons. O oba tituly byl veliký zájem, který překročil naše kapacitní možnosti,” dodává David Horáček.

Kontakt: 

Adéla Beranová

marketing.cz@pannonia-entertainment.com

+420 722 932 981