Světové galerie budou k vidění v českých kinech

Florencie a Galerie Uffizi, La Scala, Leonardo da Vinci a Papežské baziliky na velkém plátně

Rádi se procházíte po galeriích a vnímáte kouzelná díla uměleckých mistrů? Toužíte se proplétat ulicemi Florencie, vnímat genia loci v La Scale, prohlédnout si unikátní výstavu mistra Leonarda nebo byste rádi nahlédli do papežských bazilik v Římě? Všechno tohle můžete stihnout v jediné sezóně. Do českých kin totiž míří unikátní dokumentární filmy nabízející prohlídku slavných galerií, muzeí a památek na velkém plátně s dokonalým technickým provedením, a to doslova kousek od vašeho domova. 

Už od podzimu si můžete v kinech vychutnat atmosféru a pohledy do míst světově proslulých svým uměleckým a historickým kouzlem. Díky nejmodernějším technologiím a 3D obrazu si z kina odnesete skutečně unikátní zážitek. Vydat se tak můžete přímo do Vatikánu a jeho muzeí, do italské kolébky renesance, kterou Florencie bezpochyby je, ale nahlédnout můžete i třeba La Scaly, jednoho z nejslavnějších operních domů světa nebo si prohlédnout do detailů výstavu Leonardo z EXPO 2015 v Miláně. To všechno během jediné sezóně a v pohodlí vašeho kina. 

Dokumenty jsou natočené poutavě, provází jimi nejen odborníci, ale i herci a spíš než suchým vyprávěním jsou skutečnou návštěvou daných míst. Filmům se daří zachytit nejen fakta, ale i atmosféru a genia loci.

Seznam kin:

Česká Lípa – kino Crystal

Dobruška – kino

Hodonín – kino Svět

Náchod – kino Vesmír

Poděbrady – kino

Protivín – kino


PODROBNĚ:

Vatikánská muzea

Už od listopadu 2015 se můžete v kinech vydat do majestátních Vatikánských muzeí a prohlédnout si působivé umělecké sbírky budované více než 2 tisíce let. Díky 3D technologii, jakou používají ve svých filmech i režiséři jako James Cameron nebo Tim Burton si může publikum v kinech naplno vychutnat pohled na obrazy od Caravaggia, dotknout se sochy Laoókona a Belvedérského torza a nechat se pohltit atmosférou Sixtinské kaple. V kině budou během jediného večera k vidění také Pieta od Michelangela, Fontána di Trevi, obrazy od Giotta, Leonarda da Vinci, ale i Van Gogha, Chagalla a Daliho. Večerem provází sám ředitel Vatikánských muzeí Antonio Paolucci.

maxresdefault

Florencie a Galerie Uffizi

Druhý fascinující dokument nazvaný “Florencie a Galerie Uffizi” vezme diváky na kouzelnou cestu do města, které bylo kolébkou italské renesance. Prostřednictvím nejkrásnějších uměleckých děl od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli nabídne pohlcující zážitek ze samotné Florencie. Herec Simon Merrels vás provede celým městem, jeho památkami a uměleckými díly. Za jediný večer v kině stihnete navštívit 10 muzeí a prohlédnout si na 150 světových uměleckých děl.

Je to umělecký nájezd na město, který bere vše, od kaple Brancacci, přes Národní muzeum Bargello, Medicejský palác a klikaté uličky města, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ke Galerii Uffizi a Academia Gallery. Nevynechá ani místa jako Ponte Vecchio nebo Piazza della Signoria. Cesta má devět částí a vezme vás i na předměstí, klidné a přírodní okolí Florencie. Jádrem prohlídky je pokladnice umění, galerie Uffizi a pohled na dech beroucí dílo Leonarda da Vinci “Adoration of the Magi”, které po letech restaurátoských prací uvidí veřejnost naživo až v roce 2016. Dokument Florencie a galerie Uffizi odhalí obraz ve světové premiéře a diváci v kinech tedy budou prvními, kdo ho uvidí. Podíváte se ale i za temnějšími autory, uvidíte třeba monstrózní, děsivá díla s nádechem gotiky od Caravaggia.

uffici

La Scala – budova, její pěvci a hosté

Nahlédněte do jednoho z nejslavnějších operních domů světa a nechte si vyprávět jeho fascinující příběh. La Scala snoubí minulost, přítomnost i budoucnost v dokonalou souhru místa zaslíbeného umění, kde ti nejlepší z nejlepších pilují svůj um.

“La Scala – budova, její pěvci a hosté” je exkluzivní cestou napříč časem a prostorem, při níž diváci objevují nádherné prostory, ve kterých se odehrávaly nejslavnější okamžiky hudební, operní i baletní historie. Dokument nás zavede do žijícího srdce budovy, ve které každý pokoj dýchá historií a nechá vás vychutnat si atmosféru místa, kde se odehrávalo nejen vysoké umění, ale i hovory o politice a literatuře a kde se vždy potkávali umělci všech odvětví. La Scala navíc uváděla takové skvosty, jakými jsou Nabucco, Norma, Othello, a to v podání hvězd mezi nimiž je i Placido Domingo, Maria Callas, Renata Tebaldi či Luciano Pavarotti.

scala

Leonardo Da Vinci z Milána

Při příležitosti konání nejdůležitější kulturní události roku EXPO 2015 v Miláně se uskutečnila i unikátní výstava “Leonardo 1452 – 1519”, na které byla k vidění nejzajímavější díla Leonarada da Vinci. Expozice byla výsledkem šestileté práce odborníků, kterou si teď můžete díky využití moderních filmařských technologií vychutnat i ve svém kině.

Výstava přestavuje nejznámější díla Leonarda da Vinci, detailně si tak budete moct v kině prohlédnout jeho obrazy, ale také rukopisy, přírodopisné nákresy, utopické projekty, anatomické kresby a mytické výjevy. Na závěr dokumentu se vydáte na cestu po samotném Miláně, městě, které Leonarda inspirovalo a utvářelo jako malíře, vědce, inženýra, spisovatele i architekta. To vše v nejlepší obrazové i zvukové kvalitě, díky které si vychutnáte každý detail a budete mít pocit, jako byste byli přímo v Miláně a v centru dění.

leonardo

Papežské baziliky

V dubnu se můžete ve svém kině vypravit do historického Říma a prohlédnout si fascinující místa, na kterých se utvářely dějiny. Načerpejte energii sakrálních památky a vychutnejte si jedinečnou atmosféru a genia loci těchto nenapodobitelných míst přímo z pohodlí svého kina.

Základní informace: 

 • všechny dokumenty se budou promítat ve 3D i ve 2D a Ultra HD 4K obraze
 • celkem jde o pět projektů:
  • Vatikánská muzea
  • Florencie a Galerie Uffizi
  • La Scala: budova, její pěvci a hosté
  • Leonardo z Expo 2015 v Miláně
  • Papežské baziliky
 • komentované dokumenty shrnující nejdůležitější okamžiky historie, umělecké skvosty poutavým a neotřelým způsobem

 

Více informací: 

Adéla Beranová

marketing.cz@pannonia-entertainment.com

+420 722 932 981

www.pannonia-entertainment.cz

youtube.com/pannoniaentertainmentcz

facebook.com/pannoniaentertainmentcz

Přístup na FTP s dalšími materiály včetně fotek v tiskové kvalitě na vyžádání.