VATIKÁNSKÁ MUZEA 3D

Nevšední výprava za poznáním působivé umělecké sbírky budované více než 2 tisíce let. Vatikáská muzea 3D nabízejí Ultra HD 4K obraz a nechají vás nahlédnout do Sixtinské kaple, do historie jednoho z nejznámějších světových muzeí a historie nás všech. Na čtyřicet profesionálů natáčelo nejvzácnější umělecká díla světa napříč kulturami i historickými epochami.

Díky technickému zpracování, jaké používají ve svých filmech i režiséři jako James Cameron nebo Tim Burton si může publikum naplno vychutnat pohled na obrazy od Caravaggia, dotknout se sochy Laoókona a Belvedérského torza a nechat se pohltit atmosférou Sixtinské kaple. V kině budou během jediného večera k vidění také Pieta od Michelangela, Fontána di Trevi, obrazy od Giotta, Leonarda da Vinci, ale i Van Gogha, Chagalla a Daliho. Večerem provází sám ředitel Vatikánských muzeí Antonio Paolucci.

originální název: The Vatican Museums 3D/2D

žánr: dokument

země původu: IT

režie: Antonio Paolucci

stopáž: 65 min.

premiéra: 5. listopadu 2015

formát: DCP, 3D/2D, 4K

distribuce: Pannonia Ent.

K dispozici i pro kina na SLOVENSKU.

Kina, která mají Vatikáská muzea na programu:

Minikino – Ostrava – 6. 6. 2016

Městská knihovna – Praha – 7. 6. 2016

Ukázka z pracovního listu pro školy

Pracovní listy mají celkem 15 otevřených i uzavřených otázek, které nenásilnou formou zopakují nejdůležitější informace z dokumentu a mohou sloužit jako učební pomůcka. Pracovní listy obdrží kino spolu s objednávkou projekce pro školy.

Screenshot 2015-11-10 22.38.50